Tehnika

RANGEM KONTROLL: vanemad saavad peagi Spotify perepaketis laste muusikaeelistusi piirata 

Toimetas Aare Kartau, 19. august 2019, 14:52
Spotify rakendus.Foto: Pixabay
Spotify lisab populaarsesse perepaketti (Family Plan) mitu uuendust. Ühe olulisema asjana saavad vanemad peagi oma laste muusikavalikut piirata, teatab The Verge.

Spotify perepakett on teenus, millega saavad kuni kuus inimest jagada suure hinnaalandusega igakuist makset. Kuigi teenuse nimi on Family Plan ehk perepakett, pole siiani avaldatud ühtegi omadust, mis ka reaalselt näitaks, et tegu on perekondadele mõeldud teenusega. Nüüd on aga uuendused käeulatuses ning läksid esmaspäeval käiku – algselt vaid Iirimaal, ent need jõuavad peagi ka teistesse riikidesse.

Põhiline uuendus seisneb selles, et vanemad (või perepaketi haldajad) saavad määrata teistele Spotify paketi kasutajatele ebasündsa keelekasutusega sisu keelu. Muusika voogedastusrakendus on sellise sisuga materjali juba eelnevalt märkinud – nüüd saavad vanemad teha nii, et laste kontodel filtreeritakse säärane muusika välja. Selleks peavad nad hallatavatel kontodel valima võimaluse Explicit Content Filter. Kuna filtrit saab sisse-välja lülitada vaid ülemparooli abil, tähendab see seda, et vaid vanematel on võimalus sätet muuta.

Lisaks vanemlikule kontrollile tutvustab Spotify ka uut Family Mix-i, mis pakub iga pereliikme muusikaeelistustest kokku segatud esitusloendit. See pakub vanematele võimaluse tutvuda laste muusikamaitsega ja vastupidi.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee