Tehnika

HEA TEADA: neli põhjust, miks on mõistlik andmed pilve salvestada (1)

Toimetas Aare Kartau, 4. september 2019, 15:13
Pilveserveris on fotod ja failid kindlas kohas.Foto: PantherMedia/Scanpix
Koos nutitelefoni purunemise või kaduma minemisega võib sageli maha kanda ka materjali, mis telefoni salvestatud. Samas saab väärtuslikust infost ilma jäämist ennetada. Sellest, miks enda telefonis olevaid fotosid ja videoid pilve varundada võiks, räägib Tele2 turundusdirektor Ines Estrin.

Turvalisus

Tele2 seadmeremondi statistika järgi asendatakse pea 40% juhtudest seade uuega, sest remont osutub liiga kalliks, seade hävib täielikult või see varastatakse. Seega on Estrini sõnul ka üks peamisi põhjuseid, miks enda fotosid ja videoid pilveserverisse salvestada, materjali turvaline hoiustamine. „Ka juhul, kui telefoniga miskit juhtuma peaks, on pildid-videod hoitud ning ei saa kuhugi kaduda,“ rääkis Estrin.

Kui sageli jääb andmete turvaline pilve varundamine laiskuse või ajapuuduse taha kinni, siis Estrini sõnul on ka see mure lihtsasti lahendatav. „Enamjaolt pakuvad pilveteenused automaatse üleslaadimise võimalust – iga telefoniga tehtud klõps või video on seega automaatselt pilves olemas,“ lisas ta.

Privaatsus

Turundusdirektori soovitusel on pilveserver ka hea koht, kus hoida fotosid või videoid, mida võõrad silmad kindlasti näha ei tohiks. „Lisaks turvalisusele on pilv privaatne. Sinna talletatud materjali näeb vaid kasutaja ise ning mitte keegi teine,“ rääkis ta. Samas saab pilveserveri kaudu lihtsasti ja kiiresti materjali vajadusel ka teiste kasutajatega jagada.

Kättesaadavus

„Kui väline kõvaketas ning fotod-videod, mis sellele salvestatud, võivad koju jääda või ära kaduda, siis pilveteenuse saab endaga alati kaasa võtta,“ sõnas Estrin, kelle sõnul on andmete pilve varundamise suureks boonuseks just nende kättesaadavus. „Enamasti pääseb erinevatele pilveteenustele ligi nii veebibrauseri kui ka mobiilirakenduse kaudu. Seega saab parasjagu vajaliku pildi või video kiiresti ja hõlpsasti ükskõik kus üles otsida,“ lisas ta.

Ruumi säästmine

Olulisi sündmuseid jäädvustades, ka siis kui seda teha ülimalt säästlikult, jääb varem või hiljem ainult telefoni mälumahust väheks. „Juhul, kui telefoni mälumaht täis saama hakkab, mida ta ka kindlasti saab, on pilv hea lahendus ruumi juurde tegemiseks. Mida rohkem pilvemahtu, seda rohkem mahub sinna ka ajapikku talletatud olulisi hetki,“ soovitas Estrin.

1 KOMMENTAAR

j
ja viiendaks 4. september 2019, 21:11
väga hea kättesaadavus kellele iganes, et nuhkida sinu järgi... kõik mida üles riputate see ka avalik on. Sa võid kuulikindla parooli peale panna aga kogu info on enne juba ammu kolmandas serveris ja siis juba neljandas jne.
o
On ta jee privaatne 4. september 2019, 17:54
Prooviks tasub pilti teha oma alasti paariaastasest lapsukesest ja saate kohe teada, kui privaatne seal pilves parasjagu on. Lisaks jääte ilma kõigist piltidest. On täiesti vastutustundetu säärast reklaamijuttu ajada.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee